Společnosti holdingu CSG a Tatra Trucks získaly na veletrhu MSPO 2023 ocenění za nejlepší design své expozice

Společnosti holdingu CSG a Tatra Trucks získaly na veletrhu MSPO 2023 ocenění za nejlepší design své expozice
Tatra Force 8x8 / CSG (Zvětšit)

Začátkem září se konal již 31. ročník mezinárodního veletrhu MSPO v polském městě Kielce. Svou expozici v hlavní výstavní hale a na venkovní ploše měly mezi více než sedmi sty vystavovateli i společnosti holdingu Czechoslovak Group (CSG) a automobilka Tatra Trucks, které se řadí mezi tradiční účastníky této ve střední Evropě nejprestižnější události. Jejich společná expozice si odnesla cenu za nejlepší design, stejné ocenění získaly také v roce 2021.

Letos na veletrhu MSPO představily své služby, výrobky a projekty společnosti Tatra Trucks, Tatra Defence Vehicle, Excalibur Army, Retia, Česká letecká servisní, MSM Group a Excalibur International. Tatra na veletrhu vystavila jednoho z představitelů osvědčené řady Force pro vojenské použití, a to těžký nákladní automobil Tatra Force 8x8 v provedení valník s plachtou. Zástupci společnosti Tatra Defence Vehicle zase potenciálním zákazníkům přiblížili vývojové a výrobní schopnosti tohoto kopřivnického výrobce pozemní vojenské techniky, který dodává například vozidla Pandur II 8x8 a TITUS 6x6 nebo různá provedení pancéřovaných kabin pro automobily Tatra.

Šternberský podnik Excalibur Army přivezl do Kielců moderní vyprošťovací a odsunové vozidlo Treva-30 na podvozku Tatra 8x8. Dalším exponátem, který byl hlavním lákadlem stánku firem holdingu CSG v hale D, bylo lehké bojové vozidlo MR-2 Viktor na podvozku Toyota Land Cruiser určené pro ochranu před bezpilotními prostředky a nízkoletícími vzdušnými cíli. Divizi CSG Aerospace zastupovaly společnosti Retia a Česká letecká servisní. Pardubická Retia předvedla v Kielcích model svého víceúčelového 3D radaru ReGuard pro detekci a sledování pozemních a nízkoletících cílů, vedle něj byl k vidění i ruční směrový rušič ReGun určený pro působení proti dronům. Retia vystavovala i obchodně velmi úspěšný malý přenosný radar ReTwis 5 se schopností detekovat živé cíle za zdmi nebo jinými nekovovými překážkami. Zástupci České letecké servisní pak představili projekty a služby, na kterých firma pracuje a jež v současnosti nabízí, včetně modernizací avionických systémů a letecké techniky. 


Pocket Virtuality vyvíjí unikátní řešení s využitím rozšířené a virtuální reality, která se hodí například pro asistenci při vzdáleném servisu techniky, navrhování průmyslových celků či rezidenčních projektů a uplatnění najde i ve výstavnictví; větší foto / CSG

Společnost MSM Group reprezentovali výrobci moderního středorážového a velkorážového střeliva i speciální techniky, tedy společnosti ZVS, VOP Nováky, Fábrica de Municiones Granada a Vývoj Martin. Z jejich portfolia byla na MSPO k vidění například dělostřelecká munice v ráži 155 mm a 105 mm NATO či 152 mm nebo 122 mm, dále tanková munice ráže 125 mm, 120 mm a 105 mm anebo různé druhy zapalovačů a komponentů pro tyto druhy střeliva. Firmy vystavovaly i minometnou munici v rážích 60 mm, 81 mm, 98 mm nebo 120 mm a ve venkovní expozici byl z jejich portfolia k vidění víceúčelový velitelský kontejner a také mobilní letištní řídící věž Disk-2. Své služby a projekty na stánku návštěvníkům přiblíží i společnost Excalibur International.

Význam veletrhu MSPO v Kielcích nejen pro Evropu ilustrují vedle prestižních jmen vystavovatelů i konkrétní čísla: během letošního 31. ročníku se odborné veřejnosti i návštěvníkům na ploše více než 34 tisíc m2 představilo 711 vystavovatelů z 35 zemí světa, vedle domácích polských výrobců to byli producenti z USA, Velké Británie, Francie, Německa, Španělska, Itálie, Švédska, Česka, Turecka, ale i Austrálie, Izraele, Jižní Koreje či Tchaj-wanu atd. Firmy holdingu CSG považují veletrh MSPO za nejvýznamnější v Evropě vedle pařížského Eurosatory.


MR-2 Viktor na podvozku Toyota Land Cruise; větší foto / CSG

Nahlásit chybu v článku


Související články

MSM Group z holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zachraňuje srbskou firmu IMK 14. Oktobar

Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) plánuje rozšíření svých aktivit mimo území bývalého Československa. ...

Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se představí na prestižním obranném veletrhu MSPO v polských Kielcích

Ve dnech 3. – 6. září se v polských Kielcích uskuteční mezinárodní veletrh vojenské techniky ...

Své výrobky a služby představí společnosti holdingu Czechoslovak Group a Tatra Trucks na veletrhu MSPO 2022 v polských Kielcích

Ve dnech 6. až 9. září 2022 se uskuteční v pořadí už 30. ročník prestižního mezinárodního veletrhu ...

MSPO 2023: Firmy holdingu Czechoslovak Group a automobilka Tatra Trucks míří na největší obranný veletrh ve střední Evropě

Každoročně se začátkem září výrobci obranné a bezpečnostní techniky z celého světa sjíždějí do ...